(((...Www.HkT-CreW.Team-Talk.NeT...)))
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hap dOmain .ch

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Red-Dragon
b00mb3r
b00mb3r
avatar

Numri i postimeve : 139
Join date : 25/04/2009
Location : C:/

MesazhTitulli: Hap dOmain .ch   Mon Apr 27, 2009 10:46 pm

shkojna ne www.switch.ch dhe e hapim ni account
Shkoj aty login tani Open new account
Ktu i plotsoni tdhanat e juaja
Edhe shkojm continue:
Te Address type shkojm te dyten
Te Title* shkojm MR.
Te street veq ja fut
E lyp ne googel ni number te switzerland se tjert nuk bajn pra shkojm ne googel dhe e shkrujm kshtu (switzerland telephone number) pa kllapa
Dhe e marrim kta 044 123 45678).
Te e-mail e jep e-mail tuaj p.sh shpendi_234@hotmail.com
Edhe shkojm continue
Tani SAVE:
Tash u hap accounti
Hyjm n'imbox te e-mail dhe e marrim paswordin
Kta jon Useri ID 11257177
Tempomary password zpn76g69
Tani hyjm Login
Te Tempomary password e shkrujm qat pasword qe na qun ne imbox
Te new password e shkrujm paswordin e ri
Te Re-enter pasword e shkrujm perseri paswordin e ri
Tashti Paswordi po thot qe u ndrru me sukses por mos hi close
Tash hyjm ne www.freehostia.com dhe shkojm Sing Up
Tani klikojm ktu te Use my exising domain
Te exising domain e shkrujm emrin e domain qe po dojm me qel ? Mos harroni veq me .ch dhe me .li
Ktu posht i shkrujm t'dhanat tona
Ktu te phone veq ja futum
Poashtu edhe te adresa e shtepis
Te city e bajna Drenasi
Te Zip/Postale e shkrujm 40000
Tani shkojm continue dhe presim.....pak
Hyjm n'imbox
Pra tash vin t'dhanat e Hostit
T'dhanat e logi-nt per admicp t'dhanat e ftp etj.
erdhen....
kto jan t'dhanat
tash shkojm te acconti ne www.switch.ch
Te Registe domain name e shkrujm e-marin e domainit qe e shkrujtem edhe te freehostia.com
tani shkojm continue
te Holder shkojm nja ma posht
edhe te billing contact shkojm nja ma posht
te techinan contact nja ma posht
te name server shkojm other
tajshi e shkrujm dns1.freehostia.com
dhe shkojm continue
te name server 2 shkojm other dhe e shkrum dns2.freehostia.com dhe shkojm continue
tani klikoj te I have read ni klikc edhe shkojm conitune
tani klikojn Register
tani shkojm ne anen e majt nal e kem Domain Names dhe tregon qe domain u registru.
dhe pas 6-7 orve domaini aktivizohet dhe mund te shtini sene ne ftp deri sa te aktivizohet jau qet problem loading page...te webi juaj
Shpresoj se me Ke Kuptu sa do pak.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Hap dOmain .ch
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
(((...Www.HkT-CreW.Team-Talk.NeT...))) :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: