(((...Www.HkT-CreW.Team-Talk.NeT...)))
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te krijoni wallpapers te fort permes paint-it

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Red-Dragon
b00mb3r
b00mb3r
avatar

Numri i postimeve : 139
Join date : 25/04/2009
Location : C:/

MesazhTitulli: Si te krijoni wallpapers te fort permes paint-it   Mon Apr 27, 2009 10:53 pm

Si te krijoni wallpapers te fort permes paint-it

Ky eshte nje trik mund te them me i miri deri me tani qe kam mesuar, une personalisht e gjeta me nje forum te huajin ne gjuhen angleze dhe
e perktheva ne shqip duke i ndjekur udhezimet e autorit te kesaj metode, pra ndiqni hapat ne vazhdim....

E hapim Paintin pastaj Image qe gjindet nalt,

shkojme Attributes dhe aty te width: bane 2 gjithashtu edhe te hight: bane 2 por kujdes duhet te jen pixela i keni aty ne mes

dhe pastaj klikojm ne wiev qe gjendet lart pastaj Zoom pastaj custom dhe zgjedhim 800%

tani ju mund te shihni nje katror te vogel te bardhe, dhe tash shkojm shktu...

merrni ngjyren e zez te lapsit dhe klikojm ne anen e majt lart te katrorit te bardhe,

pastaj ne anen e majt posht vendosim ngjyr hiri te mbyllur,

ne anen e djatht lart vendosim ngjyren e gjelbert te qelt,

tani katrori po duket me 4 ngjyra,

tani e ruajm ne desktop apo ku do qoft,

klikojm me te djathten ne Desktop pastaj Properties

shkojm te opcioni Desktop pastaj Browse dhe e gjejm ku e kemi ruajtur punimin dhe klikojm njehere mbi te

pastaj Open pastaj Ok dhe tani e keni wallpapersin e puruar nga ju me paint, besoj se keni me qen te habitur me punen qe bet,

mos te harrojm te ceki se ngjyrat mundeshme ja

lan qfare dush edhe pse i kom cek une keto me te theksume qe jane.

Me Respekt b00mb3r
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si te krijoni wallpapers te fort permes paint-it
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
(((...Www.HkT-CreW.Team-Talk.NeT...))) :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: